Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Pracownie 2017/18

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Fundację Kilo Kultury założyliśmy w lipcu 2012 roku. Specjalizujemy się w różnych dziedzinach artystycznych, a jednym z celów, które sobie wyznaczyliśmy, było stworzenie przestrzeni dla organizowania przedsięwzięć artystycznych i edukacyjnych nastawionych na aktywizację lokalnych grup społecznych — zwłaszcza odsuniętych od czynnego udziału w kulturze oraz grup z różnych powodów marginalizowanych.

Miejscem, w którym fundacja działa w wyznaczonym sobie obszarze, są „Kontury Kultury” — nowo powstały ośrodek w rewitalizowanej części Nadodrza. „Kilo Kultury”zaprosiło do współpracy wrocławskich artystów i animatorów — filmowców, muzyków, plastyków, fotografów, grafików i doświadczonych instruktorów. W nowym Ośrodku pracujemy zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak również dorosłymi i seniorami.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą programową.

Kontury Kultury - autorzy projektu

Elwira Szwedo-Mazurkiewicz - kierownik projektu  Do góry

Prezes Fundacji „Kilo Kultury”. Animatorka kultury, instruktor i reżyser teatru dzieci i młodzieży (studium reżyserii/PWST Wrocław zakończone z wyróżnieniem), absolwentka socjologii o specjalności animacja kultury. Od 2002 r. prowadzi we Wrocławiu zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym m.in. Teatr S-Tworzywo (młodzież licealna i studenci), z którym zdobyła kilkadziesiąt nagród i wyróżnień na festiwalach teatralnych w całej Polsce.

Wielokrotnie prowadziła zajęcia teatralne w ramach programów edukacyjnych, animacyjno-społecznych z dziećmi i młodzieżą, z osobami niepełnosprawnymi oraz trudną młodzieżą z ośrodków szkolno-wychowawczych. Tworzyła i koordynowała kilka projektów w zakresie edukacji artystycznej i animacji kulturalnej. Organizowała spotkania literackie, wystawy oraz spektakle i koncerty. Od sześciu lat realizuje swój autorski projekt teatralny z dziećmi szkolnymi i przedszkolnymi.

Paweł Stafij - koordynator programowy i specjalista ds. PR  Do góry

Wiceprezes Fundacji Kilo Kultury. Absolwent Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego oraz Wrocławskich Szkół Fotograficznych PHO-BOS. Od 2009 r. zajmuje się arteterapią w Stowarzyszeniu HANDICAP. W podobnych działaniach uczestniczył w Stowarzyszeniu „Pozytywka” i Dolnośląskim Ośrodku Osób Twórczych.

Instruktor fotografii w projekcie FOTOBUS z Wrocławską Szkołą Fotografii AFA. Jest wykładowcą zajęć fotograficznych w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na kierunku „Pedagogika - arteterapia”. Jako instruktor fotografii od wielu lat zawodowo związany z ośrodkami kultury, zajmującymi się propagowaniem i wspieraniem działań twórczych.

Pracownia Multimedialna - prowadzący

Arkadiusz Sarnes  Do góry

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu - wydział Malarstwa i Rzeźby, kierunek – malarstwo, dyplom 1998.

Zawodowo związany z malarstwem - wykonuje obrazy na zamówienie w technice olejnej (portrety, kopie) oraz tworzy malarstwo wielkoformatowe, specjalizując się w technikach ściennych (sgraffito, akryl). Jego doświadczenie zawodowe obejmuje także renowację zabytków (w zakresie polichromii i złoceń).

Od 2003 roku zajmuje się tworzeniem grafiki komputerowej oraz technologią 3D, m.in. opracowując wizualizacje i projektując postacie do gier komputerowych. Przygotowuje koncepcje technologiczne i graficzne materiałów POSM oraz wykonuje prototypy urządzeń.

Prowadził warsztaty plastyczne i graficzne dla dzieci w ramach programów edukacyjno-animacyjnych.

Aleksandra Niemiec  Do góry

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (wydział grafiki). W trakcie nauki zdobyła wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu Grafiki Projektowej, Warsztatowej i Multimedialnej. Uczestniczyła w wielu wystawach, plenerach oraz warsztatach, dzięki czemu zdobyła wszechstronne doświadczenie w swojej specjalizacji artystycznej oraz doświadczenie pedagogiczne. W czasie wyjazdów plenerowych zajmowała się również organizowaniem i prowadzeniem pokazów grafiki warsztatowej.

Współprowadziła warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, prowadziła kurs rysunku dla dzieci. Od 2012 roku współpracuje z Galerią Manufaktura, gdzie wystawia swoje prace artystyczne.

Paweł Stafij  Do góry

Instruktor warsztatów fotograficznych dla młodzieży i dorosłych. Absolwent Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego oraz Wrocławskich Szkół Fotograficznych PHO-BOS. Prowadził warsztaty w Policealnym Studiu Reklamy „Promocja”, przez wiele lat zajmował się arteterapią w Stowarzyszeniu HANDICAP, Stowarzyszeniu „Pozytywka”, Dolnośląskim Ośrodku Osób Twórczych. Jest wykładowcą zajęć fotograficznych w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na kierunku „Pedagogika - arteterapia” Współpracuje z miesięcznikiem Rynek Dolnośląski (fotografia architektury, fotoreportaże), dwumiesięcznikiem „Nasz Dom i Ogród FLORA, agencją reklamową Studio Mak oraz z firmami komercyjnymi (fotografia architektury, wnętrz, fotografia katalogowo-reklamowa, korporacyjna). Od wielu lat zawodowo związany z ośrodkami kultury, zajmującymi się propagowaniem i wspieraniem działań twórczych. Wiceprezes Fundacji „Kilo Kultury”.

Agata Grzych  Do góry

Instruktor warsztatów fotograficznych dla seniorów - absolwentka Wyższego Studium Fotografii AFA, dyplom pod kierunkiem Marka Śniecińskiego. Ukończyła również Uniwersytet Artystyczny (dawniej Akademia Sztuk Pięknych) w Poznaniu ?na wydziale Komunikacji Multimedialnej, dyplom licencjacki pod kierunkiem Jerzego Olka i Andrzeja P. Florkowskiego, dyplom magisterski pod kierunkiem Jolanty Dąbkowskiej-Zydroń i Grzegorza Przyborka. Uczestniczka indywidualnych i zbiorowych wystaw m.in. na Fotofestiwalu w Atenach, Miesiącu Fotografii w Bratysławie, ?Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Łodzi. Zajmuje się szeroko pojmowaną fotografią inscenizowaną i kreacyjną.

Magdalena Zambrzycka-Pukaluk  Do góry

Absolwentka PWSFTViT w Łodzi (wydział reżyserii). Dokumentalny film dyplomowy zrealizowany pod opieką artystyczną prof. Kazimierza Karabasza. Zajmuję się również prowadzeniem warsztatów filmowych oraz edukacją filmową, polegającą na tworzeniu z dziećmi i młodzieżą etiud filmowych - teledysków, reklam społecznych, dokumentalnych portretów najbliższych osób, sond, czy też inscenizowanych scen.

Tomasz Wiktor  Do góry

Instruktor animacji i podstaw vj -ingu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale Grafiki i Sztuki Mediów. Stypendysta Prezydenta Wrocławia i student L’Institut d’Arts Visuels we Francji oraz Shanghai Normal University w Chinach. Posługujący się wieloma formami ekspresji - od rysunku, przez Vj’ing po systemy interaktywne. Twórca i współtwórca kompozycji multimedialnych “WWW Cross”, “Global Church”, “De la goute de l’eau au pixel” czy “W łyżce barszczu czerwonego”. Na przełomie 2009/2010 odbył staż na stanowisku programisty i współpracował z Centrum Sztuki Wro przy projektowaniu instalacji audiowizualnych. Przygotowywał oprawy wizualne oraz warsztaty artystyczne w Polsce i za granicą.

Wojciech Przybył  Do góry

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Długoletni nauczyciel grafiki i multimediów oraz programista stron www. Zawodowo związany ze  Szkołą Reklamy „Promocja”, Regionalnym Ośrodkiem Edukacji, Szkołą Prawa i Administracji „Vademecum”.

Pracownia Teatralno-taneczna - prowadzący

Elwira Szwedo-Mazurkiewicz  Do góry

Animatorka kultury, instruktor i reżyser teatru dzieci i młodzieży, absolwentka socjologii o specjalności animacja kultury (UMCS, Lublin) i podyplomowych studiów reżyserii teatru dzieci i młodzieży na PWST (Wrocław). Od 2002 r. prowadzi we Wrocławiu zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym m.in. Teatr S-Tworzywo, z którym zdobyła kilkadziesiąt nagród i wyróżnień na festiwalach teatralnych w całej Polsce.

Dotychczas tworzyła i koordynowała kilka projektów w zakresie edukacji artystycznej i animacji kulturalnej, m.in. „Drzwi otwarte – integracja I, II, III, IV”, „Młodzi w obiektywie”, „Wrocław Zachód – historia nieznana”, „Równe szanse”. Organizowała spotkania literackie, wystawy oraz spektakle i koncerty. Wielokrotnie prowadziła warsztaty teatralne w ramach programów edukacyjnych, animacyjno-społecznych z dziećmi i młodzieżą, z osobami niepełnosprawnymi oraz trudną młodzieżą z ośrodków szkolno-wychowawczych. Od pięciu lat realizuje swój autorski projekt teatralny z dziećmi przedszkolnymi i szkolnymi. Jest jurorką ogólnopolskich festiwali teatralnych („OPTA”/Wrocław i „Zatargi z Teatrem”/Zgorzelec).

Ada Rzemykowska  Do góry

Instruktor warsztatów tanecznych dla dzieci i młodzieży . Taniec towarzyszył jej od dziecka. Swoje pierwsze kroki stawiała w świecie tańców towarzyskich i to dzięki nim taniec już na zawsze zagościł w jej życiu. 7 lat temu poznała jednak to, co kocha najbardziej – new age, choreografię . Aby nieustannie się rozwijać Ada szkoli się w wielu stylach tanecznych tj. hip-hop, stepowanie, dancehall, popping, taniec współczesny, balet itd. uczęszczając na regularne zajęcia jak i warsztaty i obozy z najlepszymi choreografami w branży tanecznej. Na swoich zajęciach Ada zwraca szczególną uwagę na muzykalność i charakter. W zamian oczekuje zaangażowania i dobrej zabawy, bo najważniejsza na zajęciach jest zawsze przyjemność z tańca!

Davit Baroyan  Do góry

Aktor Teatru ZAR i teatru BRAMA, absolwent I i II Akademii Teatru Alternatywnego, śpiewak, gitarzysta, animator kultury.

Dorota Kamecka  Do góry

Instruktorka gimnastyki przez taniec dla dorosłych i seniorów - jest absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim; współtworzy wrocławskie środowisko improwizacji w kontakcie, jest współtwórczynią i organizatorką Wrocławskiego Festiwalu Ruchu CYRKULACJE. Taniec jest jej ogromną pasją, w związku z czym nieustannie poszukuje nowych możliwości wyrażania siebie w tańcu. Nieustannie szkoli się i bierze udział w zajęciach związanych zarówno z terapią tańcem i pracą z ciałem, jak i poświęconym konkretnym technikom tanecznym. Jej najważniejsi nauczyciele to Beata Marecka-Zehetbauer, Detlef Kappert, Elisabet Rosen, Milan Kozanek i Zuna Kozanek, Iwona Olszowska.

Pracownia Plastyczna - prowadzący

Katarzyna Kulpa  Do góry

Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ściennym (m.in. murale), grafiką artystyczną i sztuką akcji. Jest kuratorką wielu wystaw (m.in. Europejskiej Nocy Muzeów, „Dialogu z Architekturą”, wystaw w ramach festiwalu Wrocław Podwodny). Ukończyła malarstwo i malarstwo architektoniczne na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2008 roku otrzymała stypendium Prezydenta miasta Wrocławia w dziedzinie Kultury i Sztuki.

Przed rozpoczęciem i w trakcie studiów prowadziła, przez okres jedenastu lat, autorskie zajęcia i warsztaty popularyzujące sztukę w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu, m.in. objęty patronatem Urzędu Miasta Wrocławia autorski projekt Wędrowanie po sztuce oraz projekt z dziećmi z pogotowia opiekuńczego z ul. Borowskiej. Jest nauczycielką akademicką i instruktorką zajęć plastycznych dla różnych grup wiekowych.

Aleksandra Niemiec  Do góry

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (wydział grafiki). W trakcie nauki zdobyła wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu Grafiki Projektowej, Warsztatowej i Multimedialnej. Uczestniczyła w wielu wystawach, plenerach oraz warsztatach, dzięki czemu zdobyła wszechstronne doświadczenie w swojej specjalizacji artystycznej oraz doświadczenie pedagogiczne. W czasie wyjazdów plenerowych zajmowała się również organizowaniem i prowadzeniem pokazów grafiki warsztatowej.

Współprowadziła warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, prowadziła kurs rysunku dla dzieci. Od 2012 roku współpracuje z Galerią Manufaktura, gdzie wystawia swoje prace artystyczne.

Pracownia Muzyczna - prowadzący

Tomasz Basel  Do góry

Absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, kompozytor i aranżer, ma w swoim dorobku około 40 autorskich kompozycji.

Zajmuje się również akustyką i obróbką dźwięku oraz realizacją dźwięku live (koncerty), produkuje podkłady muzyczne i realizuje nagrania. Pracuje jako muzyk sesyjny (pianista, saksofonista) w wielu projektach muzycznych i z wieloma zespołami - Sharp Quartet (jazz), Coffee Break (pop-rock, r&b, soul), FreeWolni (cover band), Optymistic (funky), Spisek (hip-hop). Akompaniator w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. Od wielu pracuje jako instruktor gry na instrumentach. Zainteresowany głównie takimi gatunkami muzycznymi jak blues, soul, funky, R&B, pop, pop-rock, gospel.

Magda Pasierska  Do góry

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego/Pedagogika Opiekuńcza z Terapią oraz Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu. Prowadziła zajęcia muzyczno-rytmiczne dla dzieci z Domu dla Dzieci im. W. Rutkiewicz, praktykuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Stimulus”. Jako realizatorka zleceń dla wrocławskich domów kultury, wrocławskich fundacji oraz grup teatralnych, prowadzi imprezy kulturalne jako konferansjer, pisze teksty piosenek do spektakli dla dzieci, komponuje i realizuje muzykę do spektakli teatralnych, organizuje i wykonuje oprawę muzyczną podczas różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Jest wokalistką sesyjną, skrzypaczką.

Prowadzi warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży. Jest również autorką piosenek i skeczy oraz aktorką wrocławskiego Kabaretu Klaps. Twórczo zaangażowana we Wrocławską Scenę Młodego Widza, jako aktorka i twórca tekstów piosenek do spektaklu „Marzenia do spełnienia” oraz „Jasiu i tajemnicza biblioteka”. Prowadzi audycje muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Projekcje filmowe - "Kino w konturach"

Marek Kotula  Do góry

Wiceprezes Fundacji Kilo Kultury. Animator kultury, audiodeskryptor. Absolwent Kulturoznawstwa na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Zajmował się organizacją i realizacją pierwszych na Dolnym Śląsku projekcji kinowych oraz spektaklu teatralnego z wykorzystaniem techniki audiodeskrypcji, umożliwiającej odbiór przekazu osobom niewidomym i słabowidzącym. Współtworzył projekt „Otwórzmy kina" oraz był pomysłodawcą i koordynatorem projektu „Wykluczeni z kultury" związanego z popularyzacją audiodeskrypcji.

Prowadził „Kino z klasą" oraz „Szkolne Kinovizje" - autorskie programy edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży. Na co dzień prowadzi „kino objazdowe" oraz tworzy audiodeskrypcję do produkcji audiowizualnych.

Obsługa biurowo–techniczna

Katarzyna Guzik  Do góry

prowadzenie zajęć zintegrowanych dla dzieci i młodzieży „Konturki” - absolwentka kulturoznawstwa i psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Copywriterka w agencji reklamowej, animatorka warsztatów rodzinnych, ilustratorka, pasjonatka prac plastycznych, sztuk wizualnych i teatru.

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player